2016-10-05

IAG uruchamia HANGAR 51 – program akceleracyjny dla startupów

International Airlines Group (IAG) – korporacja linii Aer Lingus, British Airways, Iberia, Vueling i IAG Cargo, uruchomił swój globalny program akceleracyjny – Hangar 51.

Startupy są zapraszane do udziału w programie Hangar 51 i tym samym do współpracy z jedną z największych grup lotniczych na świecie, kreującej nowatorskie rozwiązania w podróżach lotniczych oraz szukającej rozwiązań rzeczywistych problemów biznesowych dzięki trwałej współpracy partnerskiej.

Dzięki współpracy z L. Marks – podmiotem specjalizującym się w zakresie innowacyjnych przedsiębiorstw i inwestującym w projekty będące na wczesnym etapie rozwoju – inicjatywa będzie wspierać rozwój nowych przedsiębiorców, którzy poprzez wprowadzenie nowych technologii, produktów i usług będą przyczyniać się do przekształcania branży lotniczej i zrewolucjonizowania doświadczeń klientów.

10-tygodniowy program, prowadzony w siedzibie głównej IAG w Londynie, pozwoli startupom, chcącym zaistnieć w branży lotniczej, przetestować swoje produkty na całym świecie i uzyskać wsparcie mentorskie od wyższej kadry zarządzającej Grupy. Pomoże to znacznie przyspieszyć rozwój produktów oraz uzyskać dostęp do opinii klientów i ekspertów, a także do finansowania z IAG i L. Marks.

Program będzie koncentrować się na czterech obszarach działań:

 • Usprawnienie procedur lotniskowych: sprawienie, by podróżowanie klientów korzystających z lotnisk było łatwiejsze.
 • Digitalizacja procesów biznesowych: opracowanie nowych narzędzi i procedur w celu przyspieszenia i uproszczenia biznesu.
 • Zwiększenie wykorzystania danych do podejmowania decyzji: znalezienie nowych sposobów, dzięki którym dane umożliwią zwiększenie satysfakcji klientów oraz wykreowanie korzyści biznesowych.
 • Dzika karta: każdy pomysł, który według młodego przedsiębiorcy może poprawić jakość obsługi klientów.

 • Startupy z całego świata mogą zgłaszać swoje projekty do udziału w programie Hangar 51 na stronie http://www.hangar51.com/. Aplikacje można składać do północy 6 listopada 2016 roku.

  Ten nowy program wprowadzi innowacyjne startupy cyfrowe wprost do centrum naszego biznesu. Chcemy, by powiedzieli nam, czego nie wiemy. Jeśli ci młodzi przedsiębiorcy mają cokolwiek, co możemy wdrożyć w naszym biznesie, co pomoże naszym klientom, to chcielibyśmy o tym od nich usłyszeć. Inicjatywa ta jest doskonałą okazją dla firm na początkowym etapie rozwoju, mogącą przyspieszyć realizację innowacyjnych idei dzięki bliskiej współpracy z IAG. Wykorzystując mentorów i fundusze w pełni wesprzemy przełomowe i innowacyjne pomysły, pozwalające jeszcze bardziej poprawić komfort podróżowania – powiedział Glenn Morgan, szef ds. transformacji cyfrowej w IAG.

  Hangar 51 oferuje startupom fantastyczną możliwość przetestowania swoich produktów i technologii z jedną z wiodących grup lotniczych na świecie oraz dostęp do najlepszych mentorów i otoczenia, w którym mogą rozwijać swoje pomysły. Jesteśmy podekscytowani współpracą z IAG nad tym projektem, który pomoże grupie wprowadzić innowacyjne rozwiązania do swojego biznesu i wzmocnić i tak doskonałą już ofertę – dodał Stuart Marks, przedsiębiorca technologiczny oraz szef w L Marks.

  Źródło: IAG

  Ocena:  
  ( 0 )      nie oceniany
    Opinii:  

  0

    

  Dodaj swoją opinię