2017-03-15

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej, organizowany przez Zespół Szkół w Porębie, ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy lotniczej i kultywowanie tradycji lotniczych.

Zespół Szkół w Porębie zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Lotniczej.

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej – Wydział Transportu Politechniki Śląskiej, Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych, Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej, Sportowym Klubem Modelarskim Bobrowniki, Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice-Pyrzowice.

Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice, Starota Powiatu Zawierciańskiego, TVP 3.

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy lotniczej i kultywowanie tradycji lotniczych. Adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, interesującej się modelarstwem lotniczym oraz lotnictwem, młodzieży która wiąże swoje plany życiowe z branżą lotniczą. Lotnictwo w naszym społeczeństwie zajmuje bardzo ważna rolę, cieszy się dużym szacunkiem i podziwem. Historia naszego lotnictwa, to wspaniałe karty zapisane w dziejach Polski i całego świata.

II Etap – finałowy Konkursu zorganizowany zostanie na terenie portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. Port ten, to jeden z najprężniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce.

Profesjonalizm, kompetencja oraz doświadczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w merytoryczne przygotowanie Konkursu zapewni jego wysoki poziom.

Branży lotnicza, w dobie XXI wieku jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin, udział młodzieży w Konkursie przyczyni się do szerszego rozpropagowania tej niezwykłej i fascynującej specjalności na cały kraj.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia:

I etap – szkolny do 21.04.2017r. na adres: konkrs.lotniczy@gmail.com tel.32 67 710 64; karta zgłoszeń nr 1
II etap – finał do 19.05.2017r. na adres: konkurs.lotniczy@gmail.com tel.32 67 71064; karta zgłoszeń nr 2

W załącznikach regulamin konkursu, karty zgłoszeń oraz literatura.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszeń nr 1
Karta zgłoszeń nr 2
Literatura

Źródło: Zespół Szkół w Porębie

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię