2016-07-21

I Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Rypinie

W dniu 15 lipca br. rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Rypinie. Tego dnia zjechali do miasta baloniarze z całego świata. Honorowym gościem imprezy był Per Lindstrand – szwedzki zawodnik znany z rekordowych transoceanicznych lotów balonem. Ceremonia otwarcia Festiwalu odbyła się na Nowym Rynku.

Baloniarzy oraz mieszkańców miasta powitał Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Arkadiusz Iwański – mistrz Polski w sportach balonowych z 2011 roku, który jednocześnie jest jednym z organizatorów Festiwalu, Przewodniczący Rady Miasta Rypin Jarosław Sochacki, a także Jarosław Olender – przedstawiciel firmy Gaspol S.A.

Prawdziwą atrakcją dla najmłodszych była Poczta Balonowa. Dzieci – nierzadko przy pomocy rodziców – wypisywały okolicznościowe kartki pocztowe, które następnie zostały przywiązane do baloników. Na znak baloniki zostały puszczone w niebo z nadzieją, że przypadkowy adresat odeśle wypisaną już kartkę. Uroczystości związane z rozpoczęciem Festiwalu zakończyła kolumna baloniarzy, która przejechała ulicami naszego miasta.

Balony królowały nad Rypinem także w kolejne dni. Zawodnicy z całego świata prezentowali swoje umiejętności. Statki powietrzne przyciągały uwagę mieszkańców najpierw w godzinach porannych, tuż po świcie, a następnie w godzinach popołudniowych, przed zachodem słońca. Te dwie pory są najbardziej odpowiednie na latanie ze względu na to, iż wówczas powietrze jest spokojne. W zawodach bierze udział 18 załóg. W sobotę wieczorem odbył się nocny pokaz balonów – najbardziej widowiskowa część Festiwalu. Wtedy kilkanaście balonów wypełnionych ciepłym powietrzem – niczym wielkie żarówki – rozświetliło Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rypinie.

Rypińskie niebo należeć będzie do balonów aż do 22 lipca br. Tego dnia około godz. 6:00 odbędzie się ostatni lot nad Rypinem. Uroczyste zakończenie Festiwalu odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Źródło: Urząd Miasta Rypin

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-09-30 09:56:31 ~~replica handbags~~

As with a lot of fashionable designers, Gucci handbags are about replicated. These magazines serve to http://silbermanvoices.com/article-11/ active the adroit appearance lovers of all the musts to add to their wardrobe.The online food will be added http://www.cheapukbags.co.uk
acceptable to try to accumulate prices as low as accessible because
with a bang of a mouse, you can be on addition website that may accept a
bigger accord on bargain Gucci handbags.There are http://www.handbagsbrand.co.uk abounding kinds of it, Gucci handbags.