2011-12-23

Grudniowy Pilot Club już w sklepach

Najnowszy numer magazynu PILOT Club jest już dostępny w sprzedaży w sklepach (10 PLN) oraz e-kiosku w wersji na iPada (6,90 PLN).

W kalendarzu zima, za oknem jej początki a w sklepach grudniowo – styczniowy numer Pilot Club Magazine! Wygodna kanapa, migocząca choinka… w takim klimacie najlepiej przeczytać artykuł Jozefa Molsa o lodowcowym lataniu – momentalnie w myślach przeniesiecie się do białej Kolumbii Brytyjskiej. Natomiast dla tych, którzy wolą cieplejsze klimaty, przygotowaliśmy felieton Pana P., który, mamy nadzieję, stanie się naszą nową stałą rubryką.

W zimowym numerze Pilot Club znajdziecie również:

Aerobatic box

Wszyscy lubią podziwiać wspaniałe popisy pilotów podczas różnego rodzaju pokazów lotniczych. Udział w nich z całą pewnością daje też dużą satysfakcję samym uczestnikom, jednak nic tak nie motywuje do doskonalenia swoich umiejętności, jak zawody. Mało kto jednak jest świadomy, jak
trudną walkę musi stoczyć pilot akrobacyjny, by zdobyć medal na mistrzostwach.

Napowietrzne biuro, kino i filharmonia

Jak pisze Juliusz Sabak, wspaniałe widoki za oknem i fakt unoszenia się ponad chmurami już nie wystarcza. Pasażerowie oczekują, że na pokładzie samolotu zostanie im zapewniona odpowiednia rozrywka. A jak łatwo się domyślić, im droższa maszyna, tym bardziej wymagający klient. W Salonie Pilota przedstawiamy rozwiązania zapewniające m.in. dostęp do Internetu, poczty, umożliwiające wysyłanie faksów.

Od czegoś trzeba zacząć

No właśnie. I zazwyczaj początkiem naszej „kariery” lotniczej jest licencja turystyczna. Jak ją zdobyć?
Czego się spodziewać podczas szkolenia? Jeśli już masz swoją PPLkę, pewnie uśmiechniesz się kątem na wspomnienie o kursie i egzaminach. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem tego wyzwania – niech ten materiał stanowi dodatkową motywację!

OKL Chełm

Jeśli komuś nie po drodze do Rzeszowa, może spróbować swoich sił w Chełmie. Z roku na rok szkoła się rozwija, o czym opowiadają nam jej adepci oraz pracownicy.

Lodowcowe Latanie w Kolumbii Brytyjskiej

„Moutain Flying Bible” Sparkiego Imersona stała się natchnieniem dla Jozefa Molsa do napisania tego tekstu. My mamy nadzieję, że z kolei jego przemyślenia staną się motywacją dla was. Do przeczytania książki, do spróbowania swoich sił w górskim lataniu, a może do odwiedzenia Kolumbii Brytyjskiej… W każdym bądź razie mini przewodnik już macie.

Ciepłe booty na zimę

To ostatnia, trzecia część artykułów z serii dotyczącej oblodzenia. Niezmiennie namawiamy do odświeżania swojej wiedzy szczególnie w zakresie zagadnień, które występują sezonowo. Tym razem możecie przeczytać kilka słów o bootach i systemie TKS.

Dyżur

Kwestia pełnienia dyżurów dotyczy praktycznie każdego pilota komunikacyjnego. Jest to temat niełatwy, nie tylko ze względu na konieczność dostosowywania życia prywatnego do pracy, ale także ze względu na pewne rozbieżności pomiędzy prawem polskim a unijnym. Jakie? Przeczytacie w
artykule „Dyżur”.

Dziennik lotniczo-robotniczy

Dziennik. Zapiski dotyczące życia codziennego, ale niecodziennego człowieka – pilota. Dowcipnie lekko ironicznie, zabawnie. Zapraszamy do nowej rubryki w PCM. Mamy nadzieję, że tekst przypadnie wam do gustu.

Podkarpackie Skrzydła w OKL Politechniki Rzeszowskiej

O Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej nie trzeba się zbytnio rozwodzić. Historia, znani absolwenci, renoma… Mimo to OKL PRz nie spoczywa na laurach i idzie z duchem czasu. Nowa infrastruktura, podnoszenie kwalifikacji kadry – to wszystko będzie miało wymierny wpływ na jakość wiedzy adeptów sztuki latania.


Zapraszamy do lektury!

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Rajchel
PILOT Club Magazine

www.pilotclub.pl

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię