2011-01-07

Grand 2000

Grand 2000 to wózek motolotniowy produkowany przez polską firmę "Kanion".

Firma "Kanion" powstała w 1987 roku i specjalizuje się głównie w projektowaniu i produkcji lotni. Wraz z rozwojem tego sportu firma "Kanion" pokusiła się o skonstruowanie wózków motolotniowych.

GRAND 2000 to wózek przystosowany dla dwóch osób. Maksymalna waga startowa wynosi 350 kg. Optymalna waga pilota to 85 kg, natomiast waga pasażera jest dowolna lecz nie może powodować przekroczenia maksymalnej wagi startowej. Długość kabiny wynosi 2800 m/m szerokość 550 m/m, prześwit podwozia wynosi 400 m/m.

Konstrukcję wózka wykonano z kompozytów szklano - epoksydowych, aluminium i stali. Wózek jest przystosowany do silników typu Rotax 503 i Rotax 582. Stosowanie innych napędów wiąże się z dodatkowym wyważeniem konstrukcji, o wyraźnej różnicy wagowej. Goleń podwozia wykonana z laminatu (malowana w kolorze białym), wytrzymuje obciążenie 4,5 g. Kadłub i owiewki kół malowane są w kolorze wybranym przez klienta. Tablica przyrządów jest dostosowana do podstawowych czynności pilotażowo - nawigacyjnych i obsługi silnika.

Zaletą tej konstrukcji, jest całkowity montaż i demontaż na poszczególne części. Konstrukcja nie jest scalona przez spawanie. W razie nawet małej kolizji, można wymienić poszczególne części.

Źródło:www.kanionlotnie.ox.pl
dt

Ocena:  
( 14 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię