2010-12-08

Galaxy GRS

Czeska firma Galaxy High Technology oferuje spadochronowy system ratunkowy (GRS). Konstrukcję systemu przewidziano tak, by otwierał się najszybciej jak to możliwe, co zwiększa szanse na uratowanie statku powietrznego wraz z załogą z najniższej, możliwej wysokości.

Galaxy GRS to nowa konstrukcja w której, jak zapewnia producent, spadochron nie jest stopniowo wyrzucany z zasobnika poprzez konwencjonalny rękaw, co może prowadzić do odkształceń poprzez strugi powietrza oraz zaplątanie w strukturę samolotu/motolotni lub jego odpadające elementy. Spadochron systemu GRS jest wyrzucany w specjalnym kontenerze na odległość 15 - 18 m od samolotu, w zależności od rozmiaru systemu. Otwarcie kontenera i rozwinięcie spadochronu następuje dopiero, gdy liny podwieszenia zostaną odpowiednio napięte. Redukuje to ryzyko zaplątania się systemu w szczątki samolotu/motolotni.

W zależności od wielkości systemu oraz prędkości lotu, pełne otwarcie spadochronu głównego następuje w czasie 1,5 - 6,0 sekund. Producent zapewnia, że ratunek jest możliwy już z wysokości 30 do 150 metrów nad ziemią, w zależności od sposobu zabudowy systemu, położenia statku powietrznego, jego prędkości oraz trajektorii lotu.

Szczegółowe informacje na stronie producenta: galaxysky.cz
dt

Ocena:  
( 20 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię