2017-02-13

GCC Prievidza 2017

W dniach 13-21 maja 2017 roku na Słowacji odbędzie się kolejna edycja Wiosennego Obozu Przelotowego „GCC Prievidza 2017” oraz zawodów „GCC AŻ-KSS Prievidza 2017”.

Wiosenny Obóz Przelotowy „GCC Prievidza 2017” zorganizowany zostanie po raz trzeci na lotnisku w Prievidzy na Słowacja, równolegle z zawodami „GCC AŻ-KSS Prievidza 2017” w klasie 18-metrowej, oraz Klub A w dniach 13-21 maja 2017 roku. Celem obozu jest zapewnienie pilotom zainteresowanym nauką i doskonaleniem w lataniu w terenie górzystym możliwości podpatrywania zaawansowanych zawodników, a zaawansowanym w lataniu w górach swobodnego treningu, bez konieczności rywalizacji zawodniczej. Piloci, którzy nie latali zawodniczo, będą mogli zapoznać się z całą „kuchnią” zawodów, co ułatwi im podjęcie decyzji o lataniu zawodniczym w przyszłości.

Jak jest to zwykle praktykowane na obozach KSS, organizatorzy postarają się o zapewnienie szkolenia teoretycznego, a także praktycznego, poprzez wykładanie tras zależnie od stopnia zaawansowania pilota, oraz loty na dwusterze, wraz z instruktorem. Nie ma wymagań dotyczących wyszkolenia, jednak w obozie powinni uczestniczyć piloci którzy sądzą, że podołają wyzwaniom związanym z lataniem w terenie górskim. W rejonie Prievidzy możliwe są trasy w terenie pokrytym wzgórzami, a także górskie w Małej i Wielkiej Fatrze, Beskidach, Tatrach Niskich i Wysokich. Tereny do lądowania to licznie rozsiane lotniska oraz wielkie pola, do których łatwo dolecieć z gór. Aeroklub Prievidza posiada ograniczone możliwości hangarowania szybowców, dlatego przyjazd z szybowcem drewnianym trzeba uprzednio uzgodnić.

Więcej informacji na stronie kssjezow.pl oraz gcc2017.pl

Źródło: Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię