2016-06-08

Fiesta Balonowa w Trzebiczu Nowym

W dniach od 3 do 5 czerwca odbyła się fiesta balonowa na lądowisku miejscowości Trzebicz Nowy położonej w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Drezdenko. Organizatorami fiesty byli Burmistrz miasta Drezdenko oraz firma Agroturlot.

Podczas fiesty zorganizowanej w ramach pikniku z okazji Dnia Dziecka na niebie nad Trzebiczem Nowym pojawiły się cztery balonowe załogi wraz z pilotami Włodzimierzem Kloskiem, Wojciechem Polewiczem, Krzysztofem Kosobudzkim oraz Wojciechem Teleszewskim.

Tereny w okolicy Drezdenka charakteryzują się dużą ilością łąk, co sprzyja startom oraz lądowaniom balonów. Ponadto podczas imprezy pogoda nie zawiodła i dzięki temu udało się zrealizować trzy loty nad miejscowością Drezdenko oraz loty balonu na uwięzi. Uczestnicy fiesty chętnie brali udział w balonowym przelocie nad ziemią na wysokości około 30 metrów. Emocji było co nie miara.

Na koniec szczególne podziękowania zostały skierowane do Burmistrza Macieja Pietruszaka, za stworzenie warunków do przeprowadzenia fiesty balonowej. Warto zaznaczyć, że Pan Burmistrz aktywnie uczestniczył w lataniu balonem jako członek załogi.

Podziękowania za stworzenie miłej atmosfery i zaangażowanie w przygotowanie fiesty otrzymał również Prezes Agroturlot Ryszard Chwalisz.

W ramach podziękowania za udział w fieście oraz rywalizację sportową wszyscy piloci zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami.

Jednogłośnie złożono akces udziału w kolejnych fiestach organizowanych na ziemi Drezdeneckiej.

Źródło: Aeroklub Polski

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-24 10:24:31 ~~Phyllisfreef~~

wh0cd207674 viagra