2016-12-22

Festiwal w Bytomiu odwołany

W 2017 roku nie odbędzie się festiwal modelarski w Bytomiu. Decyzję o odwołaniu imprezy organizatorzy tłumaczą sytuacją organizacyjną, lokalową i finansową.

Organizatorzy festiwalu modelarskiego w Bytomiu – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 i Uczniowski Klub Sportowy Karb w Bytomiu – poinformowali, że w roku 2017 nie odbędzie się czternasta edycja zawodów modelarskich. Jako powód odwołania imprezy podano „zmiany organizacyjne spowodowane trwającymi od sierpnia 2016 do czerwca 2017 pracami remontowymi po powstałych szkodach górniczych siedziby MDK nr 2, których zakres obejmuje pionowanie budynku (tzw. rektyfikację)”. Obecnie działalność kół zainteresowań MDK nr 2 prowadzi poza swoją siedzibą w kilku placówkach oświatowych w Bytomiu.

„W związku z powyższym obecna sytuacja organizacyjna, lokalowa i finansowa uniemożliwia Nam zorganizowanie kolejnej edycji festiwalu. Licząc na Państwa zrozumienie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zawody modelarskie do Bytomia w 2018 roku” – napisali w komunikacie dyrektor MDK nr 2 Joanna Prus-Kaczkowska oraz prezes UKS Karb Grzegorz Mączka

XIII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2016 odbył się w dniach 12 i 13 marca 2016 roku w hali sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu. Do konkursu zgłoszono 1185 modeli. W konkursie wystartowało 385 zawodników z Polski, Austrii, Czech, Słowacji i Węgier. Uczestnicy wystawili modele w 60 kategoriach. Przyznano 43 nagrody specjalne, 254 wyróżnienia w 60 kategoriach, 22 nagrody w EuroPucharach i 9 w Czarnych Diamentach.
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię