2016-12-19

Festiwal modelarski w Koszęcinie

W marcu 2017 roku w odbędzie się VI Koszęciński Festiwal Modelarski. W trakcie festiwalu zostaną rozegrane także mistrzostwa Śląska oraz konkurs modeli „Koszęciński Rak”.

VI Koszęciński Festiwal Modelarski odbędzie się w dniach 18-19 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Koszęcinie (ul. Sobieskiego 7). W trakcie festiwalu zostaną rozegrane także II Konkurs Modeli Redukcyjnych „Koszęciński Rak” oraz II Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska.

Pierwsza edycja mistrzostw odbyła się w ubiegłym roku w Czechach. Również w 2016 roku w Koszęcinie po raz pierwszy zorganizowany został „Koszęciński Rak”, czyli konkurs polegający na punktowej ocenie modeli na podstawie dokładnej dokumentacji.

Organizatorami festiwalu są Urząd Gminy Koszęcin, Dom Kultury w Koszęcinie, Kółko Modelarskie „Broń i Barwa” w Koszęcinie, współorganizatorami IPMS Polska, IPMS Silesia, klub partnerski KPM Karvina z Czech oraz Zespół Szkół w Koszęcinie.

W piątej edycji festiwalu w 2016 roku wzięło udział około 130 modelarzy z kraju i zagranicy, którzy zaprezentowali 500 modeli (zobacz więcej: Festiwal modelarski w Koszęcinie nabiera rozmachu).
red

Ocena:  
( 71 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię