2016-10-21

Eskadrylla Niepodległej Rzeczypospolitej

Organizowana w Muzeum Lotnictwa Polskiego Eskadrylla w tym roku odbędzie się 28 października, w ramach upamiętnienia odbicia Lotniska Rakowcie-Czyżyny z rąk Austriaków przez polską załogę.

Eskadrylla jest organizowana w Muzeum Lotnictwa Polskiego od wielu lat. W tym roku odbędzie się w dniu 28 października, w ramach upamiętnienia odbicia Lotniska Rakowcie-Czyżyny z rąk Austriaków przez polską załogę po dowództwem płk. pil. Romana Florera. Kolejna rocznica tego wydarzenia obchodzona będzie w dniach 30-31 października.

Wspólnie z Dyrekcją i gronem pedagogicznym ze Szkoły Podstawowej nr 129 z Krakowa, Muzeum przygotowało wiele atrakcji. Początek wspólnego święta przewidziany został na godzinę 9.30. Każdego roku obchody rozpoczynają się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Lotników i odśpiewaniem hymnu. W tym roku zaprezentują się dwa zespoły: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” i Zespół taneczno-wokalny „Dzieci ze Skrzypnego”. Po tych występach odbędzie się konkurs pieśni patriotycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z krakowskich szkół.

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego

Ocena:  
( 4 )      dobry
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię