2012-12-14

Elektryczna motolotnia z Kanady

Green1 to nazwa pierwszej elektrycznej motolotni oblatanej w Kanadzie. Pierwszy lot odbył się 8 grudnia br. i jak donosi firma, jest to pierwszy elektryczny statek powietrzny w Kanadzie. Konstruktor liczy, że zainteresowanie elektryczną motolotnią będzie spore. Firma zapowiedziała, iż kolejne testy ruszą w przyszłym roku.

W Kanadzie odbył się pierwszy lot elektrycznej motolotni Green1. Lot odbył się w dniu 8 grudnia br. na lotnisku Pitt Meadows.

Motolotnia pilotowana była przez założyciela i współwłaściciela firmy eUP – Randiego Raucka. Pilot wystartował około godziny 10:00, aby zaprezentować zebranym ludziom swoje dzieło. Maszyna została zbudowana przez Raucka oraz Johna McClintocka przy użyciu najwyższej jakości materiałów pochodzących z Północnej Ameryki, Korei oraz Europy. Testy wytrzymałościowe oraz naziemne zostały przeprowadzone w Vancouver oraz w Okanaganie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. - To bardzo ważny dzień dla kanadyjskiej historii lotnictwa. eUP będzie oferować system dla innych statków powietrznych, ale obecnie nadaje się on do wykorzystania do motolotni i paralotni. Firma jest dumna, że jest pierwszą w kraju, która wykonała lot motolotnią z napędem elektrycznym - powiedział McClintock.

Obaj konstruktorzy posiadają licencję pilota turystycznego i pracują w lotniczym biznesie od ponad 35 lat. W przeszłości współpracowali przy tworzeniu i produkcji samolotów ultralekkich, motolotni oraz spędzili wiele godzin przy tworzeniu płatowców. Ich celem było stworzenie statku powietrznego przyjaznego dla środowiska, cichego i nie brudzącego się.Elektryczna motolotnia jest pierwszą wyprodukowaną w Kanadzie maszyną tego typu, a eUP podaje, że jest również pierwszym statkiem powietrznym z napędem elektrycznym w Kanadzie. Dalsze testy motolotni będą prowadzone w przyszłym roku w zachodniej części Kanady i Stanach Zjednoczonych, a firma spodziewa się dużego zainteresowania nowym produktem.Według przedstawicieli wraz z testami motolotni, rozpocznie się rozwój podobnych systemów przeznaczonych do szybowców. Więcej informacji można znaleźć na stronie eUPaviation.com

Źródło: eUPaviation.com

Ocena:  
( 14 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię