2012-03-29

Dywizjon 303. Walka i codzienność – już w kwietniu w księgarniach

Czerwiec 1940 roku. Francja właśnie stała się nową ofiarą niemieckiego „Blitzkriegu”. Z grona zachodnich aliantów pozostała osamotniona Wielka Brytania, trwając uporczywie w walce, aby oprzeć się niemieckiej agresji i udaremnić wrogowi podbój całej Europy. Ku jej brzegom, by wzmocnić siły zbrojne metropolii, napływali nie tylko obywatele państw Wspólnoty Brytyjskiej, ale także żołnierze-uciekinierzy z okupowanych krajów. Wśród tych ostatnich znalazło się nadzwyczaj wielu Polaków...

W najnowszej książce Richarda Kinga „Dywizjon 303. Walka i codzienność” przedstawione zostały dzieje tej specyficznej polskiej jednostki w przełomowych dniach lata 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy to oficjalne władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii.

Historia dywizjonu została opowiedziana z wykorzystaniem fragmentów raportów i dzienników samych pilotów, w których ci zawarli własne przemyślenia na temat toczących się zmagań. Efektownie zilustrowana wieloma nieznanymi fotografiami, z których wiele wykonali sami lotnicy, książka ta daje niepowtarzalny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF podczas bitwy o Anglię i umożliwi czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 – mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.

Autor:
Urodzony w Derby Richard King już w dzieciństwie zaraził się miłością do lotnictwa, gdy po raz pierwszy zobaczył w locie myśliwca Spitfire. W życiu uważa się za szczęściarza, mogąc poświęcić się lotniczemu hobby i podróżom, pracował bowiem na stanowiskach kierowniczych różnych linii lotniczych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Od niedawna piastuje stanowisko w zarządzie brytyjskiej organizacji, zajmującej się szkoleniem pilotów. Ostatnio skupił swe zainteresowania na tematyce II wojny światowej, a zwłaszcza powietrznej bitwy o Anglię, której przebieg poddał skrupulatnym analizom. Niniejsza książka jest jego debiutem literackim i owocem dziesięciu lat pracy. Mieszka w Solihull (West Midlands) z żoną Anną i dwoma synami, Iainem i Stevenem.

Wydawnictwo
Wydawnictwo RM istnieje od 1996 roku i posiada ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym. W jego ofercie znajdują się zarówno bogato ilustrowane poradniki dotyczące różnych prac rękodzielniczych i dekoracji wnętrz, jak i cenione przez podróżników przewodniki turystyczne, książki kucharskie, komputerowe, książki szachowe i wiele innych. Wśród najnowszych pozycji znalazły się książki historyczne, albumy oraz powieści.

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-04-15 16:43:00 ~~yusd~~

thanks for information the information you provided here is can't match in any blog it quite impressive to read and share it .liked it a lot great post .Mobdro usefull for watch tv shows https://mobdroapk.org/ download on pc we can have it as https://mobdroapk.org/mobdro-pc-laptop/ and apple users want this app so it is https://mobdroapk.org/mobdro-iphone-ipad-ios/ ,kodi users want it so we can run on kodi with https://mobdroapk.org/mobdro-kodi-add-on/ if you want to know more as mobdro apps this is https://mobdroapk.org/apps-like-mobdro-alternative/ and if users want to know more in process it is https://mobdroapk.org/user-guide/. when error happens visit this when https://mobdroapk.org/mobdro-not-working-errors-faq/.mobdro app latest version download from http://vid-mate.net/mobdro-app-download/and vidmate latest apk from http://vid-mate.net/