2016-10-27

Drony. Budowa, loty, przepisy

„Drony. Budowa, loty, przepisy” to pierwsza polska książka ukazująca w tak wszechstronny sposób problematykę dronów.

Kilkanaście dni temu ukazała się w księgarniach pierwsza polska książka ukazująca w tak wszechstronny sposób problematykę dronów „Drony. Budowa, loty, przepisy”. Stanowi ona kompendium wiedzy o świecie dronów (szczególnie MR) oraz uwzględnia uwarunkowania dotyczące użytkowania bezzałogowych statków powietrznych w naszej przestrzeni powietrznej (spis treści książki w załączniku). W książce zawarto również rozdziały poświęcone wielu innym zagadnieniom związanym z lotami BSP. Publikacja skonstruowana jest jako rodzaj podręcznika, który ma być użyteczny dla operatorów dronów z grupy sport i rekreacja jak i pozostałych. Zawartość książki będzie także wielką pomocą dla osób, które chcą uzyskać świadectwo kwalifikacji UAVO. Autor, będąc jednocześnie członkiem Zarządu Aeroklubu Polskiego, jest świadomy, że wiele modelarni aeroklubowych wprowadza drony do swoich działań, a rozwój wyścigów dronów (F3U) będzie logiczną konsekwencją.

Przy zwiększającym się zainteresowaniu BSP nie istniało praktycznie żadne kompleksowe opracowanie przybliżające używanie dronów w sposób właściwy i bezpieczny. Autor ma nadzieję, że książka „Drony. Budowa, loty, przepisy” wypełni tę lukę.

Loty BSP dziś znajdują się na marginesie GA, ale ich znaczenie będzie rosło i dlatego propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznych lotów dronów jest w pełni pożądane. Książka znajduje się w większości księgarń internetowych i w EMPIK-u.

Wydawnictwo: Poligraf
Format: 145 x 205 mm
Stron: 205 stron, kolor

Spis treści

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię