2011-06-22

Czerwcowy PILOT Club już w sklepach

Najnowszy numer magazynu PILOT Club już w sprzedaży w sklepach oraz e-kiosku w wersji na iPada.

Pilot Club Magazine to elitarny miesięcznik poświęcony głównie pasji latania samolotami General oraz Business Aviation. Czytelnikami PCM są posiadacze prywatnych samolotów i śmigłowców, turystycznych i zawodowych licencji pilota oraz szybko rosnąca grupa managerów, przedsiębiorców i przedstawicieli wolnych zawodów myślących o biznesowym i rekreacyjnym lataniu. Magazyn przybliża kwestie związane ze szkoleniem lotniczym, kursami na licencje pilota, zakupem, eksploatacją, wynajmem i leasingiem samolotów i śmigłowców, użytkowaniem lotnisk i lądowisk, medycyną lotniczą i prawem lotniczym, opisuje aerokluby i szkoły latania oraz praktykę i teorię pilotażu. Najczęściej poruszane tematy to jednak opisy i testy samolotów, m.in. takich jak Cessna, Piper, Diamond, Cirrus, Zlin, Boeing, Airbus, Bombardier, Gulfstream, Pilatus, czy nawet Saab, a także śmigłowców takich jak: Bell, Sikorsky, Agusta czy Robinson.

W najnowszym numerze, znajdziemy:

Gulfstream G150 – szybki „malec” w rodzinie gigantów
Historia powstania G150 w aktualnej odsłonie nie jest taka oczywista. W Salonie Pilota znajdziecie kilka słów na ten temat oraz o tym, jak obecnie prezentuje się ten wspaniały Bizet.

Extra!
Tym razem Artur Kielak opowiada o tym, jak miał okazję uczestniczyć w szkoleniu akrobacyjnym w Belgii, u boku samego Nicolasa Ivanoffa.

24 godziny w San Francisco
Podróże w cywilizowane zakątki świata również mogą być ciekawe. Tym razem odkrywamy uroki San Francisco.

VFR Poland
Druga część materiału o symulatorach na pecety dostępnych na naszym rynku, a w niej o symulacjach z okresu II Wojny Światowej oraz o tych odnoszących się do aspektów lotnictwa cywilnego. Dla każdego znajdzie się cos ciekawego.

Latanie nad Gujaną „Eko-turystyka” w wydaniu tropikalnym
Niezawodny Jozef Mols znowu opisuje niezwykłą podróż, tym razem do Gujany. Lotnicza wyprawa tylko dla odważnych.

Czyżby narodził się następca Góraszki?
Przedstawiamy relację Bartłomieja Hypkiego z pikniku lotniczego, który odbył się pod koniec maja w Michałkowie. W materiale znajdziecie również kilka wywiadów.

A ponadto felietony, AOPA i inne! Zapraszamy do lektury.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Rajchel
PILOT Club Magazine

www.pilotclub.pl