2017-03-20

Ćwiczenie na obiektach CSWL Drawsko Pomorskie

W dniach 13-15 marca 2017 r. komponent wydzielony z 49 Bazy Lotniczej brał udział w treningu kierowania ogniem pk. Orkan 17 oraz w ćwiczeniu instruktażowo-metodycznym pk. Inicjatywa 17 na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie.

Organizatorem treningu oraz głównym ćwiczącym był 5 lubuski pułk artylerii z Sulechowa. W ramach TKO Orkan 17 dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przeprowadził również ćwiczenie instruktażowo-metodyczne pk. Inicjatywa 17. W przedsięwzięciu wzięły udział dwa śmigłowce Mi-2, dwa pojazdy zabezpieczenia oraz ośmiu żołnierzy z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Wydzielonym komponentem dowodził mjr pil. Arkadiusz Parol.

Udział pruszczańskich lotników w kolejnym tego typu szkoleniu jest najlepszym dowodem na to, jak ogromne znaczenie w prowadzeniu działań bojowych na współczesnym polu walki ma lotnictwo śmigłowcowe.

Celem ćwiczenia było doskonalenie współpracy w realizacji wspólnych zadań z innymi rodzajami wojsk zaangażowanymi w szkolenie poligonowe.

Źródło: 49 Baza Lotnicza

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię