2013-11-28

Celność 2013 - wyniki

Pogodę na zawody wykorzystaliśmy maksymalnie od świtu do samego zachodu słońca. Niskie chmury z rana i padający deszcz nie napawał optymizmem...

Na szczęście pogoda z każdą godziną poprawiała się i przy dosyć mocnym wietrze, około godziny 10:00 wystartował pierwszy hol. Po pierwszych kolejkach lądowań szybowcowych, rozpoczęliśmy starty samolotowe a później z powodu dużej ilości chętnych samoloty i szybowce celowały w wyznaczony obszar na zmianę. Zmienione regulaminy zawodów przypadły uczestnikom do gustu i każdy w dużym skupieniu próbował zmieścić się w wyznaczonym obszarze i z wielkim znakiem zapytania na twarzy wysiadał po wylądowaniu ze swojego statku powietrznego, wyczekując komunikatu o naliczonej liczbie punktów. Mamy nadzieję, że oprócz dobrej zabawy, zawody przyczyniły się do podniesienia umiejętności pilotażowych wszystkich startujących.
Pas lądowania

Po zawodach, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz tradycyjnych czerwonych latarni. Po podsumowaniu zawodów, przewodniczący sekcji szybowcowej i samolotowej dokonali krótkiego podsumowania sezonów i omówili plany na kolejne miesiące. Po częściach oficjalnych pozostało już jedynie w miłej i koleżeńskiej lotniczej atmosferze, przy kiełbasie z ogniska i napoju ognistym, dziękować lotniczym bogom za udany sezon i zaklinać pogodę na następny.

Zainteresowanie sobotnimi zawodami okazało się być większe niż zakładaliśmy na początku. Dwudziestu zawodników startowało w konkurencji na szybowcu Puchacz, ośmiu zawodników startowało w konkurencji samolotowej na samolotach Cessna 152, Jak-12M oraz Socata Rallye 150T. Z powodu ograniczenia czasowego dnia lotnego nie byliśmy w stanie wykonać tylu lotów ile chcieli zawodnicy, co bardzo dobrze rokuje na kolejne zawody. Patrząc na koleżeńską rywalizację i słuchając komentarzy w trakcie i po zawodach, nie mamy wątpliwości, że kolejne zawody już na wiosnę.
Piękne zimowe krajobrazy w iskrzącym słońcu to również idealny moment na potrenowanie swoich umiejętności pilotażu samolotu w innych niż standardowe warunkach. Nasza Cessna 152 nie zasypia na zimę i czeka na chętnych!

Przewodniczący Sekcji Samolotowej
Artur Kulwicki

WYNIKI SAMOLOTOWYCH ZAWODÓW W CELNOŚCI LĄDOWANIA 2013

1. Artur Kulwicki - 10pkt.
2. Jakub Eichstaedt - 15pkt.
3. Janusz Bugiel - 20pkt.
4. Michał Jezierski - 25pkt.
5. Leszek Siemaszko - 25pkt.
6. Tomasz Piszel - 40pkt.
7. Jarosław Bohdanowicz - 47pkt.
8. Andrzej Onitsch - 50pkt.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego