2013-01-11

Carpathia Speedriding Cup 2013 coraz bliżej

Zbliża się termin, w którym zostaną rozegrane pierwsze w historii mistrzostwa Karpat w speedridingu. Dyscyplina ta jest ekstremalną odmiana narciarstwa, która cieszy sie coraz większym zainteresowaniem. W mistrzostwach wystartują najlepsi polscy speedriderzy.

Czołówka polskich speedriderów na starcie, ekstremalne skoki, szybkie latanie, sportowa rywalizacja, pełne emocji ekstremalne widowisko – to wszystko już za kilka tygodni, w dniach 23-24 lutego 2013 r., podczas pierwszych mistrzostw Karpat w speedridingu - Carpathia Speedriding Cup 2013. Zawody odbędą się w Bieszczadach na najlepszej trasie do speedridingu w Polsce „Laworta” w Ustrzykach Dolnych.

Na stoku góry „Kamienna Laworta” zawodnicy będą walczyć o miano mistrza Karpat w speedridingu. Na specjalnie przygotowanej trasie o długości ponad 1 km i różnicy wysokości 250 m, zawodnicy będą mieli do pokonania slalom oraz kilkunastometrowe urwiska, z których dosłownie w locie z prędkością dochodząca do 100 km/h, będą musieli trafić w wyznaczone na trasie bramki.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów białego szaleństwa i sportów ekstremalnych na to niezwykłe wydarzenie, które rozpoczyna się w sobotę 23 lutego o godzinie 11:00 na terenie stacji narciarskiej „Laworta”.

Organizatorami zawodów są Gmina Ustrzyki Dolne, Bieszczadzka Szkoła Paralotniowa, Szkoła Narciarska Gromadzyń, Stacja Narciarska „Laworta”.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska.

Źródło: speedriding.pl

Ocena:  
( 55 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię