2016-11-29

Baza LPR w Opolu

30 listopada w Opolu odbędzie się otwarcie nowej bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Będzie to czwarta baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, otwarta w tym miesiącu.

Oficjalna inauguracja dyżuru załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w nowej bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu odbędzie się 30 listopada br. o godzinie 10:00 w siedzibie filii na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi – poinformowała Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR. W uroczystości wezmą udział m.in. minister zdrowia, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz dyrektor LPR.

Baza w Opolu będzie 21 stałą bazą Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) i czwartą otwartą w tym miesiącu – w ostatnich dniach oddano do użytku podobne obiekty w Ostrowie Wielkopolskim, Gorzowie Wielkopolskim i Sokołowie Podlaskim.

Jak informuje LPR, efektem powstania nowych baz jest zwiększenie dostępności do HEMS w wybranych rejonach Polski, które nie były pokryte 60-kilometrowym zasięgiem operacyjnym. Projekt pozwoli na skrócenie czasu dotarcia do nagłego zdarzenia oraz rozszerzenie zasięgu działania lotniczych zespołów ratownictwa medycznego.

Flota pogotowia to 27 śmigłowców EC135 oraz dwa samoloty Piaggio P.180 Avanti.
sk

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię