2013-01-17

Baza LPR w Łodzi (zdjęcia z otwarcia)

W Łodzi z udziałem ministra zdrowia odbyło się otwarcie nowo wybudowanej bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Koszt budowy bazy wyniósł około 6 mln zł.

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanej bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego odbyło się w Łodzi 17 stycznia. Jak informuje Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, w otwarciu wzięli udział m.in. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, a także marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski oraz wielu innych przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych.

Uroczystość nie przeszkodziła załodze w wykonywaniu swoich obowiązków. Na chwilę przed oficjalnym otwarciem bazy łódzki Eurocopter został wezwany do przetransportowania chorego i wrócił już po przecięciu wstęgi.

Łączny koszt budowy bazy HEMS w Łodzi wyniósł około 6 mln zł. 85 proc. tej kwoty pozyskano ze środków unijnych – z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, pozostałą kwotę przekazało Ministerstwo Zdrowia. W bazie wybudowano m.in. nowy, ogrzewany hangar z elektrycznie opuszczanymi wrotami wraz z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi, podziemną stację paliw, zamontowano platformę jezdną oraz podest do obsługi śmigłowca.

Budowa nowej bazy w Łodzi to jeden z elementów dwuetapowego projektu, który obejmuje poza tym budowę, remont lub doposażenie baz HEMS w Białymstoku, Poznaniu, Sanoku, Suwałkach i Zielonej Górze, a także Stacji Obsługi Technicznej w Szczecinie. Kolejny etap przewiduje budowę baz w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu. Projekt ma zakończyć się w tym roku, a jego wartość wynosi ponad 68 mln zł. 85 proc. tej kwoty to środki unijne, pozostała część – około 10 mln zł – stanowi wkład MZ.

Inwestycje w Białymstoku, Łodzi, Suwałkach, Sanoku i Szczecinie (SOT) już zostały zrealizowane (otwarcie bazy w Suwałkach jutro, 18 stycznia). W Zielonej Górze i Poznaniu prace jeszcze trwają, a modernizacja baz z drugiego etapu – w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu – ma zakończyć się w sierpniu tego roku.
Sławomir Kasjaniuk

Ocena:  
( 6 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2013-05-21 11:21:19 ~~tee~~

Do not confound on your own by means of trendy http://www.replicacartierhandbags.net/ and
even bogus wholesale handbags.Replica
handbags have been on the market for a long time.Creator http://www.voguesking.us/ would definitely be
a advantage intended for clothing buffs.A significant advantage of http://www.replicasrolexwatches.co.uk/ is
that you have multiple choices at your disposal while choosing to buy a fake
version of the original brand.Since these http://www.replicasrolexwatches.org.uk/ are cheap,
you can afford to buy more than one watch to suit your wardrobe and have a
different http://www.replicasrolexwatches.us/ for
different occasions.