2017-01-28

Bałtycki Festiwal Modelarski – szósta edycja

W ramach tegorocznego VI Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego Koszalin 2017 (13-14 maja) odbędzie się konkurs tematyczny „Wszystko to co nad morzem”.

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na VI Bałtycki Festiwal Modelarski Koszalin 2017.

Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie (ul. Sportowa 19).

Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH „Perun”) przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich, a współfinansowany ze środków UM Koszalin. Jego celem jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego, a także wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs tematyczny „Wszystko to co nad morzem”, którego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z walkami toczonymi na obszarach morskich. Do konkursu można zgłaszać także statki powietrzne morskie lub działające nad morzem.

Wśród nagród specjalnych, które będą przyznane w Koszalinie, wymienić można m.in. puchar Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego „Pod But” – za najlepszy model Festiwalu; nagroda ufundowana przez firmę Mirage Hobby dla najmłodszego uczestnika konkursu oraz za najlepszy model firmy, a także nagroda ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego za najlepszy model samolotu w polskich barwach.

Harmonogram Festiwalu

 • sobota,13 maja
  9:00-14:00 – przyjmowanie modeli
  15:00-17:00 – ocena modeli przez komisje sędziowskie
  20:00 – spotkanie integracyjne,/li>
 • niedziela, 14 maja
  9:00-14:00 – wystawa pokonkursowa
  10:00 – wycieczka dla uczestników konkursu
  13:30 – ceremonia zakończenia zawodów

 • Piąta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego odbyła się w dniach 14-15 maja 2016 roku. W festiwalu wzięło udział stu zawodników, którzy wystawili 438 modeli (V Bałtycki Festiwal Modelarski – podsumowanie).

  Więcej informacji na stronie www.modelarstwo.koszalin.pl
  sk

  Ocena:  
  ( 0 )      nie oceniany
    Opinii:  

  0

    

  Dodaj swoją opinię