2016-04-29

Balony nad Krosnem 2016

Tegoroczne, siedemnaste już, Balony nad Krosnem mają wyjątkowy charakter. Towarzyszą im Balonowe Mistrzostwa Polski, w których udział zgłosiła rekordowa ilość, sześćdziesiąt załóg. Oprócz sportowych emocji, jak co roku, nie zabraknie koncertów gwiazd, pokazów lotniczych czy wesołego miasteczka.

Balony nad Krosnem: co w tym roku?

Otwarcie Balonów nad Krosnem połączone z prezentacją startujących załóg odbędzie się na krośnieńskim Rynku w piątek 29 kwietnia, o godz. 21.00. Poprzedzi je koncert zespołu Konwój (o godz. 19.30).

Konkurencje balonowe, w zależności od warunków pogodowych, podziwiać będzie można od soboty do poniedziałku (30 kwietnia – 2 maja), rano (6.00) i wieczorem (18.00).

Drugiego dnia imprezy – sobota, 30 kwietnia – na krośnieńskim lotnisku, o godz. 12.00, odbędzie się „Munduriada” – turniej klas mundurowych zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. Równocześnie trwać będzie Hip-Hop Day: Grafitti Jam, a od godz. 17.00 koncerty gwiazd, w tym m. in: KeKę, Łona, Webber & The Pimps.

W niedzielę 1 maja zagrają: Arcane Cathedral, MoshMachine i Utopia. Gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji i Sarsa. Koncerty rozpoczną się o godz. 17.00.

2 maja – poniedziałek – na scenie zagra Error 404, Inity Sounds (od godz. 17.00), a wieczorem Farben Lehre i Red Lips.

Wtorek, 3 maja jest dniem dla rodzin. Przez cały dzień odbywać się będą konkursy i zabawy dla dzieci. Siostry Wajs & Stonoga zaprezentują program dla dzieci.

Przez cały czas Balonów nad Krosnem podziwiać będzie można wystawy i pokazy Aeroklubu Podkarpackiego. Nadawać będzie także balonowe studio, które w tym roku pod nazwą „Poleć Krosno” obecne będzie w Internecie i telewizji kablowej.

Parkingi – ilość miejsc mocno ograniczona

W tym roku, w związku z pracami prowadzonymi na krośnieńskim lotnisku, liczba miejsc parkingowych została bardzo mocno ograniczona – mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta miasta. – Ponieważ zaparkowanie samochodu w okolicy lotniska może się okazać niemożliwe, uruchomione zostaną dwie specjalne linie autobusowe – dodaje.

Bezpłatna komunikacja co kwadrans

Bezpłatne autobusy kursować będą co piętnaście minut, na trasie od starostwa powiatowego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Jedna z dwóch linii przejeżdżać będzie przez miasto, druga bezpośrednio na lotnisko: ul. Bieszczadzką i Podkarpacką, czyli krośnieńską „obwodnicą”.

Balony nad Krosnem to największa plenerowa impreza organizowana w majowy weekend, w południowej Polsce. Impreza, podczas której nie braknie sportowych emocji, koncertów gwiazd i rozrywki dla najmłodszych. Zapraszamy na krośnieńskie lotnisko – nie może Ciebie zabraknąć!

Organizatorzy

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię