2016-06-13

Balony nad Gdowem

Dziesięć balonów wzięło udział w odbywającej się w ostatni weekend I Fieście Balonowej w Gdowie. W klasyfikacji generalnej zwyciężył pilot z Rybnika, puchar wójta tej małopolskiej gminy zdobył pilot z Ryk.

Dziesięć balonowych załóg z Polski i Holandii uczestniczyło w rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Gdów. I Fiesta Balonowa odbyła się w ostatni weekend – w dniach 10-12 czerwca.

Organizatorzy zaplanowali dla zawodników cztery loty: w piątek popołudniowy, w sobotę dwa – poranny i popołudniowy oraz poranny w niedzielę. Jak poinformowali, wszystkie loty zostały wykonane. Fiesta przebiegała we wspaniałej atmosferze i zakończyła się w sobotę wieczorem – lot niedzielny traktowany był jako free flight. Rozegrane konkurencje to pogoń za lisem i nalot na cel.

Zwycięzcą I Fiesty Balonowej został Adrian Kobus z Rybnika, drugie miejsce zajął Eryk Czarkowski z Krakowa, trzecie Bartłomiej Pyza z Ryk.

Latający balonem Cameron TR-70 w barwach Spółdzielni Mleczarskiej Ryki (SP-BFP) Bartłomiej Pyza został także zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Gdów.

Gmina Gdów leży w samym sercu Małopolski, w powiecie wielickim, 30 km na południe od Krakowa.