2012-06-18

Atlas nieba. Gwiazdy – obiekty – zjawiska

11 czerwca swoją oficjalną premierę miała książka Stefana Seipa - "Atlas nieba. Gwiazdy – obiekty – zjawiska" wydana przez Wydawnictwo RM. Patronem publikacji został magazyn "Fauna & Flora" oraz serwis lotniczapolska.pl.

Halo wokół słońca, iryzujące chmury, tęcza, promienie zmierzchowe – to jedne z licznych zjawisk, które możemy zaobserwować na niebie dziennym. Nocą urzekają nas miliony gwiazd, komety, księżyc w pełni, niezwykłe koniunkcje i konstelacje. Dzięki temu atlasowi nauczysz się rozpoznawać planety i najbardziej znane gwiazdozbiory. Dowiesz się również, jak tworzą się typowe formacje chmur i towarzyszące im zjawiska optyczne.

Autor podpowiada, kiedy można je zobaczyć i jak je fotografować, biorąc pod uwagę różnorodność warunków oświetlenia i atmosferycznych. Dowiesz się m.in. jak najlepiej zrobić interesującą fotografię nocnego nieba i w jaki sposób uwiecznić zaćmienie słońca. Liczne kolorowe fotografie oraz mapy nieba ułatwiają rozpoznanie opisywanych zjawisk i obiektów. W książce zamieszczono również kalendarz faz Księżyca, pozycji planet i zaćmień do 2020 roku.

Wydawnictwo RM (www.rm.com.pl)
Autor: Stefan Seip
Format: 130x190 mm
Stron: 160
Cena: 29,90 zł

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię