2016-12-01

Airbus i AGI podpisały porozumienie ws. systemu lądowania

Airbus Defence and Space i Aeronautical & General Instruments podpisały list intencyjny w sprawie połączonego systemu lądowania na pokładach okrętów.

Airbus Defence and Space i brytyjska firma Aeronautical & General Instruments (AGI) podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie integracji produktów Airbus DeckFinder z okrętowymi wizualnymi systemami wspomagającymi lądowanie (Visual Landing Aid Systems) produkcji AGI.

Firmy uzgodniły, że wspólnie wprowadzą na rynek system, który umożliwi marynarkom wojennym prowadzenie operacji z wykorzystaniem załogowych i bezzałogowych statków powietrznych w dowolnych – również trudnych – warunkach atmosferycznych.

Visual Landing Aids produkcji AGI – wykorzystywane przez najnowocześniejsze marynarki wojenne na świecie – to zaawansowane systemy świetlne wspomagające operacje samolotów załogowych na pokładach okrętów. DeckFinder jest wysoce precyzyjnym, niezależnym od sygnału GPS radiowym systemem pozycjonowania względnego umożliwiającym sterowanie statkami bezzałogowymi podczas startu i lądowania.

Połączenie obu systemów stanowi znaczący krok naprzód umożliwiający rozszerzenie zakresu okrętowych operacji lotniczych zarówno z wykorzystaniem systemów załogowych, jak i bezzałogowych.

Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym połączony system będzie gotowy do wprowadzenia na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.

Źródło: Airbus Defence and Space

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię