2017-04-14

Airbus Helicopters i IAR z umową na wyłączność dla dostaw H215M dla Rumunii

Airbus Helicopters i IAR to strony podpisanego wczoraj porozumienia regulującego wyłączną współpracę w zakresie pozyskania ciężkiego, dwusilnikowego śmigłowca wielozadaniowego H215M.

W ramach kontraktu firma IAR stanie się podstawowym wykonawcą w programie H215M, w przypadku jakichkolwiek zamówień dotyczących ww. maszyny składanych przez rumuński MON, celem zastąpienia starzejącej się krajowej floty śmigłowcowej.

Jesteśmy dumni z faktu, że podpisaliśmy to porozumienie, u którego podłoża leży prawie 50 lat współpracy między IAR i Airbus Helicopters – stwierdził Neculai Banea, dyrektor generalny IAR. – Dzięki udanemu partnerstwu z Airbus Helicopters, firma IAR na licencji wyprodukowała około 360 śmigłowców. Nie możemy się doczekać prac związanych z modyfikacjami i wsparciem eksploatacji H125M – dodał przedstawiciel rumuńskiego zakładu.

Porozumienie to stanowi kamień milowy w procesie tworzenia europejskiego partnerstwa obronnego. Jesteśmy przekonani, że relacja ta potrwa kolejne 50 lat, a H215M będzie stanowić idealną odpowiedź na potrzeby rumuńskich sił zbrojnych – podsumował Oliver Michalon, wiceprezes Airbus Helicopters odpowiedzialny za rynek europejski.

Airbus Helicopters utrzymuje swoją obecność w Rumunii od ponad 15 lat. Posiada tam centrum obsługi klienta – Airbus Helicopters Romania, odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo, które, od momentu stworzenia, osiągnęło 75 proc. obrotów wskutek realizacji umów eksportowych. Airbus Helicopters Industries. Fabryka o powierzchni 10 tys. m kw. zlokalizowana w Brasov, rozpoczęła swoją działalność w 2016 r. Zakładowi zostanie przydzielone zadanie produkcji maszyn H215 w Rumunii.

Źródło: Airbus Helicopters

Ocena:  
( 2 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię