2016-09-20

Airbus Group otwiera Uniwersytet Liderów

Grupa Airbus zainaugurowała 19 września w Tuluzie-Blagnac działalność głównego kampusu nowopowstałego Uniwersytetu Liderów – Leadership University, który wyróżnia się wyjątkową misją i międzynarodową strukturą.

Poza podstawowym obiektem w Tuluzie, Leadership University obejmuje również unikatowy zespół ośrodków na całym świecie, które będą świadczyć dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi z zakresu rozwoju zawodowego i szkoleń dla obecnych i przyszłych liderów Grupy – pracowników wszelkich funkcji i szczebli hierarchii, od naczelnego kierownictwa po szczebel produkcyjny. Co roku ponad 20 tys. osób będzie miało dostęp do szerokiego portfela programów rozwojowych, kursów, konferencji, warsztatów zespołowych i wydarzeń, które pomogą podnieść poziom umiejętności z zakresu przywództwa i pracy zespołowej. Firma pragnie dotrzeć ze swoją ofertą do wszystkich pracowników Grupy.

Programy rozwojowe oferowane przez uniwersytet stale zachęcają do współpracy między równoległymi jednostkami i otwartej innowacyjności, angażując przedsiębiorców i młode firmy w proces rozwoju kadry przywódczej. Powiązanie przywództwa z innowacyjnością oraz partnerska współpraca z innymi firmami i uniwersytetami na całym świecie zapewnią liderom stały kontakt z najnowszymi praktykami biznesowymi i trendami branżowymi.

Przygotowujemy się na przyszłość, dbając o rozwój obecnych i potencjalnych liderów z myślą o zmieniającym się świecie. Ów zmieniający się świat oznacza, że trzeba umieć działać szybko, poruszać się w cyfrowej rzeczywistości i wprowadzać innowacje – powiedział Tom Enders, prezes Airbusa. – Oczekujemy od naszych liderów, że będą gotowi na to, co przyniesie przyszłość. Chcemy, by nasi pracownicy mieli lepszy kontakt ze światem, by inspirowali się oraz inspirowali innych, by mieli otwarte umysły, byli ciekawi świata, a także kierowali swoimi zespołami i dbali o ich rozwój z myślą o wspólnym sukcesie. Dzięki Leadership University tworzymy zintegrowaną i zharmonizowaną kulturę korporacyjną opartą na zaangażowaniu, innowacyjności i znakomitych wynikach w całej Grupie.

Leadership University Grupy Airbus to kreatywny ośrodek, w którym pracowników zachęca się do nieszablonowego myślenia i generowania pomysłów będących motorem dalszych zmian. Uniwersytet daje pracownikom możliwości rozwoju, nawiązywania kontaktów i dzielenia się wiedzą, refleksji i uczenia się, oraz sprzyja wprowadzaniu innowacji i budowie kultury współpracy w ramach Grupy Airbus – dodał Thierry Baril, dyrektor ds. zasobów ludzkich Airbusa i Grupy Airbus.

Oprócz głównego obiektu Leadership University w Tuluzie, pozostałe kampusy położone w pobliżu innych obiektów Grupy na całym świecie dają pracownikom te same możliwości rozwojowe. Kampusy takie znajdują się obecnie w Madrycie (Hiszpania), Marignane (Francja, Hamburgu i Monachium (Niemcy) oraz Pekinie (Chiny). Ponadto Leadership University Grupy Airbus będzie obecny w Paryżu, Wielkiej Brytanii, USA, Indiach, Singapurze i Ameryce Łacińskiej.

Podstawowy kampus Leadership University w Tuluzie-Blagnac, w pobliżu linii montażu końcowego A380, położony jest na obszarze 13 tys. mkw. Obejmuje on halę widowiskowo-konferencyjną, amfiteatr, 12 dużych sal wykładowych, budynek administracyjny i restaurację. Duże, wygodne otwarte przestrzenie, jak hol i biblioteka, położone są wokół centralnego placu. Kampus, otoczony ogrodami i terenami sportowymi, to przestrzeń do dyskusji, burzy mózgów i wymiany doświadczeń. Ponadto na terenie obiektu znajduje się hotel z ok. 150 pokojami dla pracowników.

Źródło: Grupa Airbus

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię