2017-04-20

Airberlin ponownie uruchamia połączenie z Gdańska

Już od maja 2017 roku airberlin rozpoczyna codzienne loty między lotniskiem Berlin-Tegel a Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Linia airberlin kontynuuje rozwój swojego portu przesiadkowego w Berlinie, uruchamiając z początkiem lata codzienne połączenie do Gdańska. Pierwszy lot na polskie wybrzeże odbędzie się 4 maja 2017 roku. Od poniedziałku do piątku samoloty Bombardier Q400 linii airberlin będą wylatywały z Berlina o godzinie 13:15 i lądowały w Gdańsku o 14:20. Lot powrotny z Gdańska będzie się odbywał o godzinie 14:50, z lądowaniem w Berlinie o 15:55. Połączenie realizowane będzie całorocznie.

Polska zawsze była ważnym rynkiem dla airberlin. Nowe bezpośrednie połączenie z Berlina do Gdańska, startujące już w maju, umocni naszą pozycję na polskim niebie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc ponownie oferować loty z trzech największych w Polsce lotnisk: Warszawy, Krakowa i Gdańska – powiedział Thomas Winkelmann, Prezes airberlin.

Cieszymy się, że możemy ponownie powitać w Gdańsku linie Air Berlin. Godzinny lot, w sposób szybki i komfortowy połączy nasze metropolie, umożliwiając ich mieszkańcom wzajemne czerpanie korzyści z wszelkich atrakcji turystycznych – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Dodatkowo hub w Berlin-Tegel umożliwi pasażerom z Gdańska korzystanie z codziennych, bardzo wygodnych i szybkich, przesiadek na długodystansowe loty airberlin do Nowego Jorku i Abu Dhabi.

airberlin oferuje w sumie 84 loty tygodniowo na ośmiu amerykańskich kierunkach do: Nowego Jorku, Bostonu, Orlando, Miami, Fort Myers, Chicago, Los Angeles I San Francisco.

Połączenia z Gdańska również doskonale skomunikowane będą z siatką połączeń przewoźnika zarówno w Niemczech, jak i całej Europie, umożliwiając szybkie połączenia z wieloma miastami poprzez lotnisko w Berlinie.

Zakupu biletów można już dokonywać na stronie www.airberlin.com, poprzez infolinię +49 (0)180 6 - 334 334, jak również biura podróży.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię