2016-11-24

ACz: Paweł Niemczyk

Aeroklub Częstochowski wspomina Pawła Niemczyka, który zginął w wypadku lotniczym na aeroklubowym lotnisku w Rudnikach.

Paweł Niemczyk (1975 – 2016). Pilot, pasjonat, nasz przyjaciel

Nie możemy uwierzyć, że już nie przyjedzie skoro świt na nasze lotnisko i nie otworzy bramy swojego hangaru. Nie zobaczymy go, uśmiechniętego od ucha do ucha, za sterami ukochanego Zlina.

W 2010 roku rozpoczął w naszym Aeroklubie swoją wielką przygodę. Nie robił licencji dla rywalizacji sportowej. Chciał latać przede wszystkim dla przyjemności. A potrafił nam o tym opowiadać godzinami. Był na tyle doświadczonym pilotem, obdarzonym dodatkowo zmysłem organizacyjnym, że sekcja samolotowa naszego Aeroklubu bez wahania powierzyła mu kierownictwo. I spełniał się w tym jak mało kto.

Zawsze pogodny, uśmiechnięty, przyjaźnie nastawiony do świata. Taki człowiek, z którym podczas rozmowy zapominało się o całym świecie. A przy tym życzliwy i pomocny.

Trudno pisze się nam o kimś, kogo dziś już z nami nie ma, a w biurze aeroklubowym czuć jeszcze zapach wspólnie wypitej we wtorkowe przedpołudnie kawy. Jak zwykle była rozmowa o lotniczych planach, kolejnych wyzwaniach, o przyjemnościach, jakie dostarczało mu latanie. Mówił, że wychodzi tylko na pół godziny, chwilę polatać. Już nie wrócił…

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Nam w to trudno dzisiaj uwierzyć.

Pawełku, masz teraz dużo większe możliwości. Uśmiechaj się do nas dalej i czuwaj nad nami. A my obiecujemy – na zawsze pozostaniesz w naszych sercach…

Źródło: Aeroklub Częstochowski

Ocena:  
( 5 )      znakomity :)
  Opinii:  

2

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-11 09:41:00 ~~kevin~~

http://www.obatmataminusherbal.com/berapakah-tingkatan-mata-minus-rendah-tinggi/
http://tokogreenworldglobal.com/obat-tradisional-eye-care-softgel/
https://erwinherbal.com/cara-mengobati-syaraf-yang-terjepit/
http://obatnyeriototpegallinu.blogspot.com/2017/04/cara-menghilangkan-nyeri-bokong-pantat.html
http://www.kabarobatherbal.com/cara-menyembuhkan-mata-silinder/