2013-10-25

6 BPD: Wielkie lądowanie

Ponad pół tysiąca spadochroniarzy 6 Brygady Powietrznodesantowej wylądowało na Pustyni Błędowskiej w jednym z największych tegorocznych zrzutów ludzi i ładunków w Wojsku Polskim.

W ciągu kilku godzin na zrzutowisko dostarczono 506 spadochroniarzy oraz prawie trzy tony ładunków w kontenerach CDS oraz zasobnikach ZT-100. Desantowanie wykonano z dwóch samolotów CASA C-295 i jednego C-130 Hercules należących do 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, którego jednostki stacjonują w Powidzu i Krakowie. Szkolenie było prologiem ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Pantera-2013, zaplanowanym do przeprowadzenia na początku listopada na poligonie w Wędrzynie.

Jego głównym uczestnikiem jest 18 batalion powietrznodesantowy z Bielska-Białej. Kierownikiem ćwiczenia jest dowódca 6 Brygady Powietrznodesantowej generał brygady Adam Joks.

Zobacz też: Wielkie lądowanie (cz. 2)

kpt. Marcin Gil
oficer prasowy
6 Brygada Powietrznodesantowa

Ocena:  
( 6 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-04-22 22:45:51 ~~Turk~~

Having an awesome time checking out new authors and old favorites in the Alpha Male and Bewitching Blog Hops!My to read list keeps getting loegrr!geapnapril75 at gmail dot com