2016-10-17

54. Latawcowe Mistrzostwa Polski zakończone

21 zawodników wzięło udział w rozegranych na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie 54. Latawcowych Mistrzostwach Polski w klasie FLP, FLS. Mistrzostwa odbyły się 16 października.

16 października 2016 roku na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyły się 54. Latawcowe Mistrzostwa Polski w klasie FLP, FLS 2016 pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek.

Na starcie pojawiło się 21 zawodników z Polski w trzech klasach FLP (latawce płaskie) i FLS (latawce skrzynkowe). Dodatkowo zawody rozegrano również w kategorii Open (Otwartej) oraz w kategorii Drużynowej. Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych klasach i kategoriach:

Klasa FLP (latawce płaskie):
I miejsce – Weronika Pac z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
II miejsce – Wiktoria Hałasa ze Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny
III miejsce – Igor Dobrowolski z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

FLS (latawce skrzynkowe):
I miejsce – Zuzanna Rosińska z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
II miejsce – Wiktor Węglewski z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej
III miejsce – Bartosz Pawlas z Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”

Zwycięzcy w klasie Otwartej:
I miejsce – Tadeusz Widlarz, zawodnik niezrzeszony
II miejsce – Filip Brodowski, zawodnik niezrzeszony
III miejsce – Artur Węglewski z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Klasyfikacja Drużynowa:
I miejsce – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
II miejsce – Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury w Łasku
III miejsce – Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny

Zawody przebiegły w miłej i w pełni sportowej atmosferze. Choć warunki pogodowe na początku dnia były mało sprzyjające, to jednak w godzinach przedpołudniowych przeprowadzone zostały konkurencje techniczne polegające na ocenie technicznej i plastycznej wykonanych latawców, a część lotnicza, tj. loty zawodnicze zostały wykonane – rozegrane po ustaniu opadów deszczu, po godzinie 11.00. Mimo mało sprzyjających warunków udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje zawodnicze.

Ceremonia zakończenia odbyła się z udziałem zaproszonych gości – w tym m.in. Wiceprezydent Włocławka Magdaleny Korpolak-Komorowskiej. Zwycięzcy Latawcowych Mistrzostw Polski zostali uhonorowani medalami, pucharami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe nagrody i suweniry ufundowane przez Prezydenta Miasta oraz Marszałka Województwa. Wszyscy uczestnicy skorzystali z gorących posiłków oraz ciepłych napojów. Pełne wyniki zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie Aeroklubu Włocławskiego www.aeroklub.wloclawek.pl.

Źródło: Aeroklub Włocławski

Ocena:  
( 2 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię