2016-12-27

35 lat Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa im. gen. inż. pil. Ludomiła Rayskiego w grudniu br. świętował jubileusz 35-lecia działalności.

17 listopada 1981 roku, Uchwałą Zebrania Założycielskiego powołano do życia Klub Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie. Na wniosek Kol. Władysława Kubowicza nadano klubowi imię gen. Ludomiła Rayskiego, wychowanka krośnieńskiego Gimnazjum i jednego z inicjatorów w II RP budowy lotniska w Krośnie.

35 lat później, dzień 18 grudnia 2016 roku stał się dla członków Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa dniem jubileuszu. Na uroczystym zebraniu klubu, w obecności licznie przybyłych członków-seniorów, prezes Rady Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Polskiego, Kol. Leszek Mańkowski uhonorował krośnieńskich seniorów wyróżnieniem w postaci „Medalu Rady Seniorów Lotnictwa”. Medal, który od 28 listopada br. jest przyznawany za wybitne zasługi dla ruchu seniorów lotnictwa został wręczony po raz pierwszy. W imieniu krośnieńskich seniorów Medal RSL odebrał Kol. Witold Ostrowski, prezes KKSL. Ponadto, postanowieniem Kongresu i Zarządu Aeroklubu Polskiego oraz Prezesa Aeroklubu Polskiego, członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa otrzymali następujące odznaczenia i wyróżnienia:

 • Godność i tytuł Członek Honorowy Aeroklubu Polskiego wraz z najwyższym honorowym odznaczeniem Złotym Medalem Aeroklubu Polskiego – Tadeusz Płatek
 • Tytuł i odznaka „Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego” – Marek Tenerowicz
 • Złota Odznaka „Za zasługi dla Aeroklubu Polskiego” – Kazimierz Ginalski, Zygmunt Majka, Janusz Słabik Firma Cellfast
 • Honorowy Dyplom Aeroklubu Polskiego – Józef Stopkowicz, Kazimierz Stokłosa
 • Tytuł „Ambasador Polskiego Lotnictwa” – Istvan Laszlo Varga

 • Odznaczenia i wyróżnienia wręczali prezes RSL Leszek Mańkowski i prezes KKSL Witold Ostrowski.

  Gratulując 35 lat działalności Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa życzymy sobie kolejnych lat we współdziałaniu w rozwoju polskiego lotnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem jego popularyzacji w społeczeństwie oraz pielęgnowania tradycji polskich skrzydeł.

  Zygmunt Bąk
  KKSL im. gen. L. Rayskiego

  Ocena:  
  ( 14 )      może być
    Opinii:  

  2

    

  Dodaj swoją opinię

  Utworzony: 2017-01-01 19:20:28 ~~pirat2573~~

  Zaprzyjaźniony - wspominasz przypadające w 2018 stulecie lotnictwa polskiego, ja chcę tutaj wspomnieć uroczystość z 2015 kiedy to obchodziliśmy w Krośnie 100 lat lotnictwa na Podkarpaciu i 75 lat Aeroklubu Podkarpackiego. W krośnieńskim Klubie Seniorów Lotnictwa posiadamy bogaty zbiór zdjęć i dokumentów z tego okresu. O historii lotnictwa na Podkarpaciu została wydana przeszło 600 stronicowa książka " 100 lat lotnictwa na Podkarpaciu /75 lat Aeroklubu Podkarpackiego" Jej wznowienie jest na chwilę obecną dostępne do nabycia . Informacie na stronie Aeroklubu Podkarpackiego.

  Utworzony: 2016-12-27 21:54:09 ~~zaprzyjaźniony~~

  Drodzy krośnieńscy seniorzy. Gratulując 35-letniego jubileuszu Waszego seniorskiego klubu życzę okrągłej 50-letniej rocznicy istnienia KKSL. Gratuluję również wyróznienia nadanego przez Radę Seniorów Lotnictwa AP, jak i odznaczomym przez Aeroklub Polski członkom-seniorom KKSL. Zaszczepiajcie bakcyla lotniczego polskiej młodzieży, aby w przyszłości zastąpiła Was w krzewieniu historii polskich skrzydeł. Wymownego znaczenia nabiera to w przededniu 100-lecia polskiego lotnictwa.