2016-09-26

3. SLTr: SERE

Załogi śmigłowców z jednostek podległych Dowódcy 3. SLTr realizują zadania w ramach wsparcia cyklu szkoleniowego SERE na korzyść CSSP w Koszalinie oraz WOSzK Zakopane.

Szkolenie SERE to działania podejmowane przez personel wojskowy na wypadek oderwania od sił własnych lub zestrzelenia nad terytorium wroga.

Wiedza zdobywana przez żołnierzy podczas kursów SERE (Survive, Evasion, Resistance, Escape) organizowanych przez wskazane ośrodki szkolenia, zawsze wymaga praktycznej weryfikacji.

Do zabezpieczenia tej części szkolenia kursowego, spośród jednostek podległych Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wydzielane są siły i środki w postaci:

 • śmigłowców wydzielanych z Lotniczej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej/Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych i 7. eskadry działań specjalnych;
 • zespołów odzyskujących, wydzielanych z Zespołu Działań Specjalnych, operujących z pokładów śmigłowców.

 • Oprócz wsparcia procesu szkoleniowego ośrodków realizujących zadanie, część praktyczna stwarza doskonałą okazję do przećwiczenia ostatniej fazy bojowej misji ratowniczej, która wymaga od załóg znajomości odpowiednich procedur planowania, wykonywania lotów w ugrupowaniu oraz współpracy z izolowanym personelem i wspomnianym zespołem odzyskującym.  Zdjęcia 3. SLTr

  Załogi śmigłowców z jednostek podległych Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego realizują zadania w ramach wsparcia cyklu szkoleniowego SERE na korzyść Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie oraz WOSzK Zakopane, realizującego szkolenie SERE VIP, co miało miejsce chociażby w ostatnim tygodniu.

  Źródło: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego

  Ocena:  
  ( 0 )      nie oceniany
    Opinii:  

  0

    

  Dodaj swoją opinię