2016-05-22

22 maja – zdarzenia lotnicze

W niedzielę 22 maja doszło do wypadku paralotni, balonu i awaryjnego lądowania samolotu. Poszukiwana na Lubelszczyźnie motolotnia okazała się... bezzałogowcem.

Do awaryjnego lądowania samolotu doszło w gminie Sztutowo w powiecie nowodworskim (pomorskie) w niedzielę 22 maja przed południem. Jak poinformował redakcję st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, samolotem leciały trzy osoby, które nie odniosły obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczały jeden zastęp PSP i dwa OSP. Prawdopodobną przyczyną awaryjnego lądowania Beechcrafta Bonanzy (D-ENET) na polu była awaria silnika.

Do szpitala w Bielsku-Białej trafiła 30-letnia kobieta, która odniosła obrażenia w wyniku upadku podczas lotu paralotnią. Do zdarzenia doszło tuż po starcie na górze Żar. Przytomną do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR. Jak ustaliła policja, mieszkanka powiatu cieszyńskiego posiadała stosowne uprawnienia do lotów na paralotni, była trzeźwa.

Przed godziną 15 st. bryg. Paweł Frątczak przekazał informację o wypadku motolotni w Baranowie w powiecie puławskim (lubelskie). Do zdarzenia doszło w trudno dostępnym terenie, w akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczyły cztery zastępy PSP i pięć OSP. Po godzinie 20 poszukiwania przerwano – jak się okazało, wypadku nie było, osoby powiadamiające służby ratunkowe za wypadek motolotni uznały lądowanie bezzałogowca.

Również w niedzielę w Gumowie w powiecie płońskim (mazowieckie) lecący balon zawadził o linię średniego napięcia – poinformował rzecznik PSP. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poparzona, na miejsce przybyły dwa zastępy SP.
red

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-05-24 14:31:19 ~~mirek ~~

Przestancie dodawac ze pilot byl trzezwy.Wyglada to tak jak by w polandzie wszyscy chlali i piloci tez ...