2017-02-17

XXI Puchar Polski Para Ski

Na początku marca w Bielsku-Białej i Szczyrku zostaną rozegrane zawody XXI Pucharu Polski Para Ski 2017 w Wieloboju Zimowym. Zawodnicy będą rywalizować w pływaniu, strzelaniu, narciarskim slalomie gigancie oraz skokach spadochronowych na celność lądowania.

XIX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w XXI Pucharze Polski Para Ski 2017 w Wieloboju Zimowym. Zawody zostaną rozegrane w dniach 1-4 marca w Bielsku-Białej i Szczyrku.

Zawodnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach: pływanie na dystansie 50 m, strzelanie z broni krótkiej, slalom gigant oraz skoki spadochronowe na celność lądowania (konkurencja zostanie rozegrana z podziałem na spadochrony szybkie i celnościowe).

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 lutego. Więcej informacji na profilu Paraski Poland.

Ostatni, dwudziesty Puchar Polski Para Ski został rozegrany w Bielsku-Białej i w Szczyrku w marcu 2015 roku (ubiegłoroczna edycja została odwołana z powodu małej liczby chętnych). Rywalizacja obejmowała także cztery konkurencje, skoki spadochronowe wykonywano z udostępnionego przez wojsko śmigłowca W-3.

Klasyfikację prowadzono indywidualnie i w trzyosobowych drużynach, a także w oddzielnych kategoriach open, POPS i kobiety.

Indywidualnymi zwycięzcami wieloboju zostali Piotr Dziergas (open i POPS) oraz Kamila Walczak (kobiety). Najlepsi w zawodach Para-ski (skoki i slalom gigant) byli Jan Mach (open i POPS) i ponownie Kamila Walczak (kobiety), oni też wygrali spadochronową celność lądowania. Na basenie najlepiej poradzili sobie Radosław Szewczyk (open), Piotr Dziergas (POPS) i Kamila Walczak (kobiety), która poza tym – wraz z Dziergasem (open, POPS) – zwyciężyła w konkurencji narciarskiej. Najcelniejszymi strzelcami okazali się Piotr Jafernik (open, POPS) i Edyta Bulowska (kobiety).
red

Ocena:  
( 3 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię