2017-04-13

Piknik w Świdwinie 1 lipca

Tegoroczny Piknik Lotniczy w Świdwinie odbędzie się 1 lipca – w dniu oficjalnego święta 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Piknik to niewątpliwie największe wydarzenie lotnicze w regionie.

Zgodnie z decyzją Nr Z-31/Org./P1 z dnia 25 sierpnia 2009 r. Ministra Obrony Narodowej, dzień 1 lipca został ustanowiony oficjalnym Świętem 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Jak co roku z tej okazji wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin, 21.Baza organizuje uroczyste obchody Święta Jednostki, połączone z Piknikiem Lotniczym, który odbędzie się w tym roku dokładnie 1 lipca (sobota).

Jest to niewątpliwie największe wydarzenie lotnicze w regionie, które każdego roku przyciąga około 20000 widzów. W trakcie pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy w locie samolotów bojowych: Su-22, MiG-29, F-16, Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry oraz śmigłowców Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, a także pokazy skoków spadochronowych. Ponadto w pokazie statycznym zaprezentowany zostanie sprzęt Sił Zbrojnych RP jak również jednostek wojskowych sojuszniczych państw. Podczas imprezy w wystawie statycznej, jak i w pokazach dynamicznych będą brały udział także samoloty i szybowce Aeroklubów.

Więcej informacji na stronie 21blot.wp.mil.pl

Źródło: 21. Baza Lotnictwa Taktycznego

Ocena:  
( 54 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię